Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čimelice

1. 7. 2009
ObrazekTáborová základna Čimelice středočeské organizace Pionýr leží na východním okraji obce Čimelice, která se nachází v severní části jihočeského okresu Písek, blízko hranic se středočeským okresem Příbram.
 
Čimelice je obec s více než 1 000 obyvateli (k 1.1.2008), která leží na hlavní dopravní tepně mezi Pískem/Strakonicemi a Prahou. V obci je veškerá občanská vybavenost.
 
Tábořiště je rekreační areál užívaný od roku 1975, ve kterém se nachází 4 hlavni dřevěné budovy - budova kuchyně, jídelny, sociálního zařízení, sanita a 14 rekreačních chatek.
 
ČimeliceČimelice je vhodným místem pro řadu výletů do okolí - v nedalekém okolí se nachází Orlická přehrada se zámkem Orlík i hradem Zvíkov. Samotné Čimelice jsou známé také díky svému tzv. Čimelickému baroku. Také okolní obce (Mirotice, Mirovice, Rakovice, Lety…) nabízejí celou řadu pamětihodností. Obce Čimelice a Mirotice pak spojuje tzv. Alšova stezka, tj. naučná turistická stezka protínající nejzajímavější jak přírodní, tak lidskou rukou vytvořené pozoruhodnosti totoho regionu. Nedaleko obce se nachází také keltské hradiště.
 
Necelý kilometr od tábořiště se nachází rybník vhodný ke koupání.
 
O tom, jak se dostat do Čimelic a jak vypadá samotný areál tábořiště se dozvíte na jiném místě na těchto stránkách.