Jdi na obsah Jdi na menu
 


Areál tábořiště

29. 6. 2009

Tábořiště se nachází na východním okraji obce Čimelice. Jedná se táborovou základnu středočeské organizace Pionýra. Areál je užívaný od roku 1975, nachází se zde 4 hlavní dřevěné budovy (budova kuchyně, jídelny, sociálního zařízení, sanita) a 14 rekreačních chatek (jedna chatka po sedmi lůžkách).

Jak se dostat k areálu tábořiště?

Kliknutím se dostanete do fotogaleria areálu tábořištěDůležité je dostat se po silnici č. 4 na náměstí v Čimelicích. V rohu mezi kostelem a restaurací Na Knížecí vede ulice – touto cestou se vydáte a na prvním rozcestí se dáte doprava. Poté pojedete asi 200 m až se dostanete na rozcestí, kde se budete moct vydat třemi směry – vyberte si levou cestu, po ní jeďte pořád rovně (pojedete přes trať, poté budete mít po levé ruce pole) až se dostanete k restauraci Na Hvížďalce. Z levé strany tohoto zařízení vede cesta přes potok přímo do areálu tábořiště.

 

Vybravení tábořištěLetecký pohled na areál

Tábořiště v těchto letech prochází postupně velkou rekonstrukcí. Rekonstruovány již byly kompletně sociální zařízení, kuchyně a v nejbližší době se plánuje dokončení rekonstrukce zbytku areálu.

Celý areál je obklopen z jedné strany potokem, z druhé strany loukami a polem.

V areálu se kromě hlavních budov a dřevěných chatek nachází dvě volejbalová a jedno fotbalové hřiště.

 

Adresa tábořiště

TZ Čimelice – Pionýr
Pod Hvížďalkou
398 04 Čimelice

 

 

Náhledy fotografií ze složky Nové tábořiště