Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky a odpovědi

12. 1. 2013

ObrazekV této rubrice naleznou rodiče odpovědi na nejčastější otázky.

 
 
Jak staré děti se mohou zúčastnit tábora?
 
Tábor je určen pro děti od ukončené školní docházky v první třídě, po ukončenou školní docházku osmé třídy. Vycházející „deváťáky“ bohužel už nebereme, protože se u nich často vyskytovaly různé výchovné problémy.
 
 
Jak přihlásit své dítě na letní tábor?
 
Pokud vás zaujaly informace o našem sdružení a rádi byste poslali své dítě na náš tábor, není nic jednoduššího, než zvednout telefon a zavolat na telefonní číslo +420 313 558 467 (mezi 19. - 21. hodinou) a přihlásit svoji ratolest. V podstatě je možné přihlásit dítě již ke konci daného kalendářního roku, tzn. více jak půl roku před začátkem tábora.
 
Je-li vaše žádost kladně vyřízena, bude Vaše dítě zařazeno na pořadník. Během února vám pak bude zaslána závazná přihláška, kde budete více informováni o pořádaném letním táboře.
 
 
Kdy a kde se tábor koná?
 
Letní tábor se snažíme pořádat každá rok hned na začátku července, a to od první možné soboty po skončení školního roku. Tábor trvá necelých čtrnáct dní a koná se v areálu tábořiště středočeské organizace Pionýra v Čimelicích. Více informací o tábořišti získáte na těchto stránkách v sekci Tábořiště. Informace o aktuálním táboře získáte v sekci Letní tábory.
 
 
Jaká je cena poukazu a co vše zahrnuje?
 
Cenu poukazu se snažíme samozřejmě co nejníže, k čemuž pomáhá pochopitelně i skutečnost, že jsme neziskovou organizací. Přes všechna úsilí a neustálé zvyšování nákladů i pronájmu areálu se nám stále daří držet cenu 3.800 Kč. Bližší informace podá jednatelka sdružení (viz Kontakt).
 
Poukaz v sobě zahrnuje vše – ubytování v chatkách (nejstarší oddíly chlapců a dívek ve stanech s podsadou), stravu 5x denně, pojištění,… O děti je v tomto ohledu stoprocentně postaráno a žádné dítě u nás nestrádá po jakékoliv stránce (pokud se mu zrovna trochu nestýská po vás, rodičích – ale i to se snažíme eliminovat tím, že děti mají stále nějakou aktivitu, aby je stesk po domovu často nepřepadával).
 
 

Je o naše dítě dobře postaráno?

 
Naším hlavním každoročním cílem je spokojenost dětí. K tomuto cíli dopomáhá především kvalitní personální obsazení (kdy se jedná především o pedagogické pracovníky přímo z praxe, tzn. učitele, anebo o zkušené oddílové vedoucí s dlouholetou zkušeností), a tím i maximální nasazení všech „dospěláků“, včetně nepedagogického personálu.
 
Důležité je pro nás, aby dítě nepoznalo během tábora pocit nudy. To se snažíme vyplnit jak samotnou celotáborovou hrou, tak i doprovodnými akcemi, ať už se týkají celého tábora (pouť, olympiáda, soutěže, závody), nebo jednotlivých náplní v rámci práce s  oddílem. K tomu nám napomáhá i krásné prostředí areálu okolí tábořiště v Čimelicích, které nabízí mnoho míst na poznání, rybník na koupání, hřiště na fotbal, volejbal a jiné míčové hry, mnoho materiálu jak přírodního, tak námi pro děti připraveného na tvorbu různých rukodělných prací apod.
 
O děti je postaráno 24 hodin denně, tzn. že je zajištěn i dohled během noci.
 
 
Jakou kapacitu má tábor, jak jsou děti roztříděné a kdo se o ně stará?
 
Kapacita tábořiště je omezená – většinou přijímáme kolem sta děti, které rozdělíme na deset oddílů po deseti dětech. Již při přihlašování dětí se snažíme hlídat rozdělení, tak aby byla polovina chlapců a polovina dívek. Může se však stát, že se přihlásí méně dětí jednoho pohlaví, proto následně dobíráme děti opačného pohlaví, které byly zařazeny jako náhradníci.
 
O přibližně 110 dětí se stará 33 dospělých:
  • hlavní vedoucí, zástupce hlavního vedoucího
  • 10 hlavních vedoucích a 10 praktikantů
  • 2 zdravotnice
  • sporťák, noční hlídač
  • 5 kuchařů
  • ekonomka, uklízečka
 
 
Mohou se děti v průběhu konání navštěvovat?
 
Samozřejmě, že styk rodinných příslušníků s dětmi zakázat nemůžeme ani nechceme. Ale přesto na přihlášce uvádíme, že návštěvy během tábora nejsou doporučovány. K  tomuto doporučení nás vede především skutečnost, že často se tím jednak naruší denní režim dítěte a de facto celého oddílu; především nás k tomu vede ten fakt, že po návštěvě blízkých osob se často setkáváme s citovým strádáním dětí, a také závistí ostatních dětí nejenom z návštěvy, ale i z případných přivezených pamlsků aj.
 

Z těchto důvodů proto nedoporučujeme návštěvy, ale pokud by se vám po vaší ratolesti hodně stýskalo a nebo byste chtěli vědět, zda-li je o vaše dítě dobře postaráno, zavolejte prosím předem hlavnímu vedoucímu na tel. 603 744 717 a domluvte se, kdy by bylo nejlepší takovou návštěvu (především z ohledu na táborový program) uskutečnit.